Mélyről jöttem,,

„ Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, hogy a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat. ”

- . - - . - - . - . - . - - . - - . - . - . - - . -
Önmagunk legyőzése a legnagyobb csatánk..!!

"Akit szeretsz, arra előbb-utóbb rátalálsz, egyszerűen azért, mert össze vagy hangolva vele."
- . - - .- Megbocsátottam a megbocsáthatatlant, megpróbáltam pótolni nélkülözhetetlen embereket és elfeledni az elfeledhetetleneket.
Sokszor cselekedtem indulatból, okoztam csalódást és csalódtam olyanokban akiktől sosem vártam volna. Öleltem, hogy védelmet nyújtsak és nevettem mikor már nem bírtam tovább.
Szereztem örök barátokat.
Szerettem és szerettek, de sokszor el is utasítottak.
Előfordult olyan is, hogy szerettek, de én nem tudtam visszaszeretni.
Repkedtem a boldogságtól, habzsoltam a szerelmet,esküdtem örök hűséget, de volt, hogy teljes erővel mentem fejjel a falnak.
Sírtam zenehallgatás, vagy fényképalbum lapozgatása közben és felhívtam valakit csak azért,hogy halljam a hangját.
Néha elég volt egy mosoly, hogy szerelmes legyek.
Sokszor éreztem meghalok a vágytól és féltem elveszítek valakit aki nagyon fontos számomra, a végén mégis elvesztettem.
DE TÚLÉLTEM! És még most is ÉLEK!
Az életet nem csak túlélem és Neked sem ajánlom, hogy ezt tedd.
ÉLJ!
A harcba elszántan kell menni, az életet szenvedélyesen átölelni, emelt fővel veszteni és merészen győzni, mert a világ a bátraké és az élet túl sokat ér ahhoz, hogy jelentéktelenné váljon.

A jó kapcsolat alapja az ember... Avagy alap nélkül nincs kapcsolat..

A jó kapcsolat alapja az ember



Ahhoz, hogy minőségi, tartós kapcsolatokat létesíthessünk, vissza kell térnünk azokhoz az értékékhez, amiket az elmúlt évtizedekben, évszázadokban elvetettünk és új fogalmakra cseréltünk. Újra fel kell fedeznünk az embert, minden értékével együtt. A személyes érdekek helyett, magára a személyre kell helyezni a hangsúlyt.

A klasszikus logikai gondolkodás elvetésével együtt, az ember elvetette azokat az értékeket is, amik alapján a múltban éltek és viszonyultak egymáshoz az emberek. Ahogy kikerült az ember gondolkodásából egy-két érték (tisztelet, szeretet) vagy néhány fogalom (igazság, erkölcs) olyan kétségbeesett helyzetbe került, ahonnan nincs kiútja. Szeretne valami alapján élni, szeretne valamihez viszonyítani, de mind azt, ami valódi iránymutató mérce lehetne számára, eldobta az ember. A "Vissza a Valósághoz" című gondolkodásmód fejlesztő előadásunk segít felismerni azokat a gondolkodásbeli "vírusokat" amik évszázadok alatt beépültek az ember gondolkodásába, és segít megtalálni azokat a kapaszkodókat, amik segítségével, minőségibb kapcsolatai - és ezen keresztül - minőségibb élete lehet bárkinek. Ha többet szeretne tudni a programunkról, kattintson ide!

Tartós, jó kapcsolat csak úgy alakítható ki, ha mindenki az embert látja a másik félben, és azt tiszteli benne. Az ember a teremtés remekműve, és önmagában ezért méltó tiszteletre. Ez az, az értékrend, ami soha nem mehet ki a divatból. Lehet bármilyen társadalmi divatirányzat, a másik ember tisztelete mindig fundamentális része lesz a kapcsolatoknak.

A kapcsolat anatómiája


Pillantsunk bele, milyen elemekből épül fel egy tartós, jó kapcsolat. A példa kedvéért tekintsünk úgy egy kapcsolatra, mint egy épülő házra. Ahogy a házat, úgy a kapcsolatokat is fel kell építeni. Az nem nagyon képzelhető el, hogy megismerünk valakit, és abban a pillanatban van vele egy tartós, jó kapcsolatunk. Egy tartós, mindkét fél számára előnyös, kapcsolat türelmes "munka" eredménye. Tom Marshall állítása szerint, minden kapcsolatnak, függetlenül attól, hogy milyen jellegű, négy alkotó eleme van:

Tisztelet - ez az alap. Mivel az alap nem látszik, ezért nem is sokat törődnek vele. Pedig, ha homokra épített ház, könnyen megrogyhat, összedőlhet. Nagyon fontos, hogy szilárd alapokra, kősziklára építkezzünk, mert akkor a ház ellenáll minden nehézségnek.
A tisztelet az, amikor a másik ember értékeit nézzük, és csak arra fókuszálunk. Amikor megadjuk valakinek a tiszteletet, akkor elismerjük méltóságát és értékes voltát. Ha ezt tesszük, látni fogjuk mennyire gazdagok vagyunk, hogy milyen sok értékes ember vesz körül minket. Ön is csak akkor érezheti magát értékesnek, ha megkapja a tiszteletet másoktól. Tiszteletre méltó lesz azáltal, hogy másokat tisztel. Ez tehát az alap, amire fel kell építeni a kapcsolatot.

Bizalom - legyen ez az ablak. Az ablak a világosságot és az átláthatóságot biztosítja, nélküle a ház sötét és félelmetes lesz, ezért nagyon fontos eleme a háznak. A bizalmat úgy lehet kiérdemelni, ha teljes integritásban élünk. Ha a gondolataink megegyeznek a szavainkkal, és a szavaink a tetteinkkel. Van egy mondás: "Olyan hangosan beszél az, amit csinálsz, hogy nem hallom tőle azt, amit mondasz." Vagyis, ha olyan életet élünk, ami másokban bizalmat ébreszt, ha világosságot árasztóak, átlátszóak és megbízhatóak vagyunk, ha mi is tudunk másokban bízni, akkor bízni fognak bennünk az emberek.
A bizalom egyfajta kockázattal jár, mert sebezhetővé tesz, bizonyos módon kiszolgáltatott helyzetet teremt. Amikor megbízunk valakiben, akkor ezzel területeket engedünk ki a kezünkből, és a másik személy fennhatósága alá helyezzük azokat. Ezeknek a "területeknek" a sorsa aztán már a másik személytől függ, de befolyásolja a mi életünket is.
A bizalom egy végletes állapot, mert vagy megbízható valaki, vagy nem. Olyan nincs, hogy kicsit megbízható ember. Éppen ezért, akár csak az ablaküveg a háznak, a kapcsolatnak a bizalom a legtörékenyebb része.

Szeretet - ez a tető, ami betakarja a házat és védelmet ad. A szeretet nem tesz rosszat a másikkal. Ha szereti az embertársait, nem akar nekik rosszat. El szeretném mondani, hogy többféle szeretet létezik. Amikor azt mondjuk, hogy "szeretem a tökfőzeléket", akkor tudjuk, hogy ez a szeretet nem egyezik meg azzal a szeretettel, amivel a házastársunkat szeretjük. Képzelje csak el, amint a férj lágyan megérinti hitvese karját, mélyen a szemébe néz, és azt mondja: "Drágám annyira szeretlek, mint a tökfőzeléket!" Micsoda megnyilvánulása ez egy szerelmi vallomásnak! Ne csodálkozzon ez a férj, ha a feleség válasza az lesz, hogy: "Akkor aludj egy fazék tökfőzelékkel drágám!"
A szeretet két nagy csoportba osztható:

Az egyik az úgynevezett emocionális, azaz érzelmi alapokon nyugvó szeretet. Ezzel a szeretettel szeretjük a házastársainkat, gyermekeinket, barátainkat, de még a hazánkat is.

A másik a döntésen alapuló szeretet, amikor egész egyszerűen hozunk egy olyan döntést, hogy mától kezdve szeretni fogjuk az embereket. Ennek a szeretetnek semmi köze az érzelmekhez, és az érzékiséghez. A szabad akaratunkból eldönthetjük, hogy szeretünk, vagy sem. Hozhatunk egy döntést az érzelmeinktől függetlenül, hogy az emberekhez való hozzáállásunk szeretetteljes lesz. Amikor ezt a döntést meghozzuk és következetesen be is tartjuk, azt látjuk majd, hogy egy idő után az érzelmeink is követni fogják a döntésünket. Így szerethetjük az ismerőseinket, munkatársainkat, távolabbi rokonainkat, üzleti partnereinket és bárki egyebet. Itt meg kell jegyeznem, hogy az érzelmi alapokon nyugvó szeretet is döntés eredménye. Mindenképp el kell döntenünk azt, hogy mi olyan emberek vagyunk, akiknek a másokhoz való alaphozzáállása a szeretet.

Megértés, megismerés - ez gyakorlatilag a ház belakása, amihez idő szükséges. Az egyik lelki szükségünk az, hogy megértsenek minket. Szükségünk van a figyelemre, arra, hogy őszintén figyeljenek ránk, és ezáltal megismerjenek minket. Szeretnénk, ha meglátnák bennünk azt, akik valójában vagyunk, és ne azt, akinek a másik látni akar. A megismerés csak a megértésen keresztül képzelhető el. Nem tudjuk a másik igazi énjét megismerni, ha nem figyelünk rá, és nem törekszünk arra, hogy megértsük őt.

Ahogy a háznak szükséges eleme az alap, az ablak, a tető, az otthonná válás, egy tartós kapcsolatban is ott kell lennie mind a négy elemnek. Ha egy vagy több elem hiányzik, nem lehet tökéletes, de még az is előfordulhat, hogy összeomlik a kapcsolat. A kapcsolat jellege határozza meg, hogy egyes elemek milyen mértékben legyenek jelen. Nyílván, egy üzleti kapcsolatban a bizalomnak van a legnagyobb szerepe és a szeretet másodlagos, de ott kell lennie. Egy szerelmi kapcsolatban pedig pont a szeretet a legfontosabb elem, de a bizalomra, tiszteletre, a másik megértésére is nagy szükség van.

Hogyan alakítsunk ki jó kapcsolatokat?

A másokról alkotott véleményünk

Az eddigiek összefoglalása lényegében választ ad a kérdésre. Ha ön időközben megnézte a weboldalunkat, akkor tudja, hogy kapcsolataink milyensége attól függ, hogy miként gondolkodunk. Minden emberhez a róla kialakított véleményünk alapján viszonyulunk. A véleményünk meg annak alapján formálódik, ahogy az adott személyről gondolkodunk. Minden emberről az a véleményünk, ahogy a távollétében gondolunk rá. Ezért fontos annyira, a helyes gondolkodás elsajátítása. A "Vissza a Valósághoz!" című gondolkodásmód fejlesztő program azért olyan átütőerejű, mert abban képes segíteni, hogy a gondolkodásunk helyes alapokra helyeződjék.

Amilyenné formáljuk, olyan lesz...

Minden jó kapcsolatnak az az alapja, hogy levesszük magunkról a szemünket, és a másik emberre helyezzük a fókuszt. Másokat fontosabbnak tartunk magunknál. Ez persze nem azt jelenti, hogy rossz véleménnyel leszünk magunk iránt, pusztán csak annyit, hogy nem kell önzőmódon magunkkal foglalkozni. Szeretjük magunkat, mert ez ad lehetőséget arra, hogy másokat is szeretni tudjunk, de nem helyezzük a saját érdekeinket a másik érdekei elé.
Amikor jó kapcsolatokról beszélünk, akkor az egyik alapkérdés az, hogy milyen kapcsolatunk van saját magunkkal? Mennyire szeretjük magunkat? Mennyire fogadjuk el magunkat? Vagyis, milyen az önképünk? A weboldalunkon az önképről is talál cikket.
Tehát a legfontosabb dolog, amit tehetünk annak érdekében, hogy minőségi kapcsolataink legyenek, az, hogy az embert megillető módon gondolkodunk a másik felől. Eldöntjük, hogy tisztelettel és szeretettel gondolunk embertársainkra, bízunk bennük, és igyekszünk megérteni őket.
Ha meghozza ezt a döntést, akkor nagy lépést tett meg abba az irányba, hogy tartós és jó kapcsolatai legyenek, ami nem elhanyagolható szempont annak a ténynek tükrében, hogy sikereink 85%-a a kapcsolatainkon múlik.

Mivel az életünk színtere a kapcsolatokban van, ezért elengedhetetlen, hogy olyan kapcsolataink legyenek, ahol az élet örömteli. Ezt úgy érhetjük el, hogy az embertársainkat bátorítjuk, építjük, és ezáltal fontosságérzetet tulajdonítunk nekik. A fontosság utáni szükségüket emberileg ugyan nem lehet teljesen megelégíteni, de azzal, hogy emberszámba vesszük őket mindenképp olyan helyzetet teremtünk, ahol a másik ember jól érzi magát. Ahhoz, hogy a bátorító magatartás részévé váljon az életünknek, gondolkodásbeli változásra van szükségünk.